Výpis aktualit a článků

Promítání a beseda k filmu: Příběh tantry

16. června 2022 od 17.30 do 20.00 hod.

Svérázná tantrická umělkyně přibližuje principy a tajemství spirituálního asijského učení. Tantra je tajemná, provokující, těžko uchopitelná, kontroverzní, velebená i hanobená, ale především jedinečná, působivá, svobodomyslná a účinná cesta k poznání sebe sama a našich možností.

Host večera je autor a režisér filmu Viliam Poltikovič

Vstup volný.  Rezervace na lazarova@knihovna.cz

Workshop: ZÁKLADY MACRAMÉ

7. června 2022 od 17.00 do 19.30 hod.

V červnu zakončíme sezónu workshopů ve školním roce 2021/2022 a vyrobíme si bosé (barefoot) sandály na léto. Využijeme k tomu plochý a kroužkovací uzel, které zkombinujeme s korálky a přívěsky. A kdo nemá rád ozdoby na nohy, může si vyrobit ozdobnou šňůrku na sluneční nebo dioptrické brýle. A léto bude moci začít! 

Vstupné je zdarma, platí se podle počtu a druhu hotových výrobků.

Workshop vede Barbora Šmídová – tvůrkyně autorské bižuterie pod značkou Bája Šmídová. Bližší informace a rezervace na www.bajasmidova.cz, sekce Workshopy.

Seminář: Dovolit si dovolenou

14. června 2022 od 18.30 do 21.00 hod.

Čeká nás léto a konečně budeme mít čas na vytoužený odpočinek a dovolenou. Někdy jsme v takovém přetlaku a máme velká očekávání, že i na dovolené nás můžou přepadnout pocity frustrace a zklamání. Ukazuje se nám, jak jsme na tom s plynutím v životě, jaká máme vědomá či nevědomá přesvědčení o tom, jestli si zasloužíme odpočinek a potěšení.

V semináři budou použité techniky arteterapie, vizualizace, meditace, hudby a pohybu. Netrapte se, že neumíte  malovat - nezáleží na výsledku, ale na prožitku.

Seminář vede Ing. Maria Půrová
Rezervace na telefonu:
777 570 756