Literatura pro nečtenáře, začínající čtenáře ale i zkušené knihomoly. Najdete u nás leporela i říkadla a básničky, pohádky o princeznách a dracích i zamilované příběhy pro holky, detektivky i nerváky pro kluky.

To a mnoho dalšího včetně audioknih si můžete vypůjčit v oddělení pro děti a mládež, ve druhém patře knihovny.

Těší se na vás knihovnice

Jana Bílková a Kateřina Oktábcová

oddeleni-pro-deti-a-mladez-600-04
oddeleni-pro-deti-a-mladez-600-07
oddeleni-pro-deti-a-mladez-600-06
oddeleni-pro-deti-a-mladez-600-01

PRVNÍ KROKY DO KNIHOVNY

program pro mateřské a základní školy

Knihovna připravuje program pro mateřské a základní školy (zejména děti 1. a 2. tříd). Během cca 50 minut se děti seznámí s knihovnou, jejím fondem a fungováním, vznikem knih atd. Pro starší žáky jsme připraveni uspořádat besedu na určité téma, které právě probírají, např. o konkrétním spisovateli, knihách, o literárních žánrech apod.

Tento program může výrazně podpořit a rozšířit výuku nejen českého jazyka, ale i prvouky, dějepisu, zeměpisu atd. a obrací pozornost žáků ke knihám jako takovým, což považujeme v dnešní době za velmi důležité a žádoucí. Na program se lze objednat telefonicky, mailem, nebo osobně v knihovně.

Program je zdarma a probíhá vždy po předchozí domluvě ve středu nebo ve čtvrtek od 10 do 11 hodin.

Pokud máte o nabízené akce zájem, kontaktujte nás prosím e-mailem na detske@knihovna-hp.cz nebo na tel. číslech: 270 006 039 nebo 702 149 721.

oddeleni-pro-deti-a-mladez-600-05

Stáhněte si přihlášku do knihovny

Přihláška pro čtenáře do 15 let

Přihlášku pro čtenáře mladšího 15 let stáhněte tady. Přihlášku vyplňte, vytiskněte a podepište. Přihláška platí v oddělení pro děti a mládež, pro povinnou četbu v oddělení beletrie a podle uvážení knihovnice si lze půjčit tituly v oddělení naučné literatury.

Přihlášku musí přinést do knihovny zákonný zástupce dítěte.

Přihláška pro čtenáře starší 15 let

Přihlášku pro čtenáře staršího 15 let si stáhněte tady. Přihláška platí ve všech odděleních knihovny.

Přihlášku vyplňte, vytiskněte a podepište a takto připravebou ji přineste do knihovny.

Nemáte možnost si přihlášky vytisknout? Nevadí. Tiskopisy přihlášek máme pro vás připravené i v knihovně. Můžete si je odnést domů nebo je vyplnit u nás.