Co tady najdete?

Protože chceme, aby obsah našich stránek byl dobře přístupný všem uživatelům internetu, věnujeme pozornost i kvalitě jeho přístupnosti pro handicapované návštěvníky. Na této stránce jsme popsali, jak to děláme.

Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky Místní veřejné knihovny se snaží o maximální přístupnost obsahu a funkčnosti. Stránky jsou navrženy s ohledem na česká pravidla tvorby přístupného webu. Splňují hlavní zásady přístupnosti podle zásad projektu Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých – Blind Friendly Web. Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML 5.0. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS).

Pro vypnutí stylů nebo změnu velikosti písma použijte prosím standardní nástroje, které nabízí Váš prohlížeč.

 

Nezávislost na vstupním zařízení

Ovládání zveřejněných stránek není omezeno druhem vstupního zařízení. K obsahu se lze tedy dostat jak s pomocí myši, tak i klávesnice.

 

Použití uzavřených formátů dokumentů

Některé informace jsou zde uvedeny v podobě dokumentů formátu PDF. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný např. prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe.

 

Kontakt na webmastera

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu, kontaktujte nás prosím na adrese knihovna@knihovna-hp.cz.