Výpis aktualit a článků

Pomáhej tím, že si čteš

Charitativní projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit 50 korun, který věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů

  • 1.–5. třída
  • 6.–9. třída
  • střední škola

V každé kategorii je k dispozici minimálně 120 knih k výběru a stále jsou doplňovány. V odborné porotě, která knihy navrhovala, zasedly osobnosti jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu. V porotě dále zasedli zástupci partnerů projektu, kterými jsou ČT, Frekvence 1, Evropa 2, Mladá fronta DNES, Lidové noviny, idnes.cz a lidovky.cz.

Zapojte se také - stačí se zaregistrovat na www.ctenipomaha.cz, přečíst knihu ze seznamu, vyplnit test a získaný kredit věnovat na některý z charitativních projektů ze seznamu. Více informací získáte na www.ctenipomaha.cz

Proč se zapojit? Ověříte a prohloubíte si své znalosti, test vás třeba inspiruje k přečtení některé z knih ale hlavně:

NĚKOMU POMŮŽETE A UDĚLÁTE DOBROU VĚC!

A to přece stojí za to!

Jako malou odměnu získáte v knihovně sběratelskou záložku.

Další informace o projektu včetně seznamů zapojených knih získáte na webu projektu www.ctenipomaha.cz

Čtení pomáhá

Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři.

Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu www.ctenipomaha.cz, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získá kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Charity navrhují oslovené dobročinné organizace a partneři projektu.

V odborné porotě, která knihy navrhovala, zasedly osobnosti jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu. V porotě dále zasedli zástupci partnerů projektu, kterými jsou ČT, Frekvence 1, Evropa 2, Mladá fronta DNES, Lidové noviny, idnes.cz a lidovky.cz.

Pro každou skupinu čtenářů (3.-5. třída, 6.-9. třída, 1.-3. třída středních škol) bylo na počátku vybráno minimálně 20 knih k přečtení. Cílový stav je alespoň 100 knih pro každou věkovou kategorii.

Knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů (1.–5. třída, 6.–9. třída, střední škola).

Zapojte se také. Ověříte a prohloubíte si své znalosti, test vás třeba inspiruje k přečtení některé z knih ale hlavně:

NĚKOMU POMŮŽETE A UDĚLÁTE DOBROU VĚC!

A to přece stojí za to!

Více informací na webových stránkách projektu www.ctenipomaha.cz

Bezplatná poradna pro pečující

vedená Renatou Dohnalovou,

Od 11. května 2021 každé úterý od 10.00 do 12.00 hod.

Staráte se doma o svého blízkého?  Na jaké příspěvky a dávky máte nárok a jak o ně požádat? Jak si uzpůsobit domácnost, jaké kompenzační pomůcky jsou pro vás vhodné? Jaké podpůrné služby můžete využít ve vaší specifické situaci? Poradíme Vám.

Kontakt pro Vaše dotazy: renata.dohnalova@pecujdoma.cz, 734 682 249

Seminář: Krize jako příležitost III.

26. listopadu 2020 od 18:30 do 21:00 hod.

Někdy máme pocit, že budeme šťastní hlavně tehdy, až dosáhneme toho, co chceme. Víme opravdu, co chceme? Nebyli bychom poté zklamaní?
Hledání vize našeho života bude věnováno třetí setkání. Budeme se spojovat s naší upřímnou a opravdovou touhou, která nám může ukázat směr.

V semináři budou použité techniky arteterapie, vizualizace, meditace, hudby a pohybu. Vůbec nemusíte umět malovat, protože nezáleží na výsledku, ale na prožitku. Jediné, co potřebujete, je mít upřímnou touhu, něco ve svém životě změnit.

Otevřená skupina, možnost navštívit jeden nebo všechny semináře.

Seminář vede lektorka Ing. Marie Půrová.
Vzhledem k omezenému počtu míst, rezervace na tel.: 777 570 756.

Týden knihoven 2020

V rámci akce Týden knihoven, která se letos uskuteční od 5.10. 2020 do 11.10.2020 si můžete po registraci na serveru palmknihy.cz stáhnout pět vybraných e-knih do vaší čtečky nebo mobilu zdarma. Postupujte podle návodu na plakátu u tohoto příspěvku. Přejeme vám hezké čtení

Týden knihoven

Přednáška: Hubené a tlusté myšlení

17. září 2020 od 18.00 do 19.00 hod.

Praktické návody k tomu, co se návštěvníci Kurzu hubnutí naučí (začátek kurzu: říjen 2020).

Proč tloustneme, jak zhubnout a co s tím udělat.

Přednáší Monika Zajíčková.

Vstup volný.

Ani v době uzavření knihoven nezahálíme

Přestože jsou kvůli současné situaci knihovny nyní veřejnosti uzavřeny, knihovníci mají stále plné ruce práce. Kromě jiného pro vás připravujeme spoustu nových knih, opravujeme poničené a těšíme se, až si je k nám budete moci opět přijít bezpečně vypůjčit. Jednou se totiž knihovny zase otevřou, a protože i my si přejeme, aby se tak stalo co nejdříve, šijeme ve volných chvílích roušky.

Křeslo pro hosta: Petr Kukal 19. března 2020

19. března 2020 od 18.00 do 20.00 hod.

Beseda s básníkem, spisovatelem a mistrem dvojsmyslných tvítů...a který pochází z nedalekého Brandýsa nad Labem.

Besedu povede Josef Beránek.

Kurz Relaxačního malování 23. března 2020

23. března  2020 od 17.30 do 20.00

Malý princ a růže  suchý pastel.

Kurz vede lektorka Dana Činčarová

Cena: 350 Kč/ včetně výtvarných pomůcek

Rezervace na tel. 730127885