Výpis aktualit a článků

Se zastupitelkou na kávu...

Zvu vás na setkání do Kulturně komunitného centra Horní Počernice.

4. května 2022 od 18.00 do 19.00 hod. a potom pravidelně každou první středu v měsíci.

Přijďte se zeptat na vše, co vás zajímá.

Těším se na Vás!

Jana Hájková

zastupitelka MČ Praha 20

Setkávání pro seniory

Vedené Romanou Holubovskou, zakladatelkou nadačního fondu Věnuj lásku.

Každou středu od 10:00 do 12:00 hod.

Není třeba se objednávat.

Informace na tel.: 731 761 071

Lekce improvizačního tance pro veřejnost

Každý čtvrtek od 18.00 do 19.30 hod.

Techniky pohybové improvizace, z kterých vycházela jedna z prvních tanečnic a choreografů moderního tance, Isadora Duncan, nám umožní odhodit, setřást  a smýt co nás tíží a odejít  lehčí jako motýl. U dětí tyto techniky rozvijí pohybovou fantazii.

Taneční průprava není nutná.

Lekce vede Mgr. Anna Čumpelíková.

Objednávky předem na telefonu: 603 145 470

Pomáhej tím, že si čteš

Charitativní projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit 50 korun, který věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů

  • 1.–5. třída
  • 6.–9. třída
  • střední škola

V každé kategorii je k dispozici minimálně 120 knih k výběru a stále jsou doplňovány. V odborné porotě, která knihy navrhovala, zasedly osobnosti jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu. V porotě dále zasedli zástupci partnerů projektu, kterými jsou ČT, Frekvence 1, Evropa 2, Mladá fronta DNES, Lidové noviny, idnes.cz a lidovky.cz.

Zapojte se také - stačí se zaregistrovat na www.ctenipomaha.cz, přečíst knihu ze seznamu, vyplnit test a získaný kredit věnovat na některý z charitativních projektů ze seznamu. Více informací získáte na www.ctenipomaha.cz

Proč se zapojit? Ověříte a prohloubíte si své znalosti, test vás třeba inspiruje k přečtení některé z knih ale hlavně:

NĚKOMU POMŮŽETE A UDĚLÁTE DOBROU VĚC!

A to přece stojí za to!

Jako malou odměnu získáte v knihovně sběratelskou záložku.

Další informace o projektu včetně seznamů zapojených knih získáte na webu projektu www.ctenipomaha.cz

Čtení pomáhá

Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři.

Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu www.ctenipomaha.cz, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získá kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Charity navrhují oslovené dobročinné organizace a partneři projektu.

V odborné porotě, která knihy navrhovala, zasedly osobnosti jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu. V porotě dále zasedli zástupci partnerů projektu, kterými jsou ČT, Frekvence 1, Evropa 2, Mladá fronta DNES, Lidové noviny, idnes.cz a lidovky.cz.

Pro každou skupinu čtenářů (3.-5. třída, 6.-9. třída, 1.-3. třída středních škol) bylo na počátku vybráno minimálně 20 knih k přečtení. Cílový stav je alespoň 100 knih pro každou věkovou kategorii.

Knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů (1.–5. třída, 6.–9. třída, střední škola).

Zapojte se také. Ověříte a prohloubíte si své znalosti, test vás třeba inspiruje k přečtení některé z knih ale hlavně:

NĚKOMU POMŮŽETE A UDĚLÁTE DOBROU VĚC!

A to přece stojí za to!

Více informací na webových stránkách projektu www.ctenipomaha.cz

Bezplatná poradna pro pečující

vedená Renatou Dohnalovou,

Od 11. května 2021 každé úterý od 10.00 do 12.00 hod.

Staráte se doma o svého blízkého?  Na jaké příspěvky a dávky máte nárok a jak o ně požádat? Jak si uzpůsobit domácnost, jaké kompenzační pomůcky jsou pro vás vhodné? Jaké podpůrné služby můžete využít ve vaší specifické situaci? Poradíme Vám.

Kontakt pro Vaše dotazy: renata.dohnalova@pecujdoma.cz, 734 682 249

Seminář: Krize jako příležitost III.

26. listopadu 2020 od 18:30 do 21:00 hod.

Někdy máme pocit, že budeme šťastní hlavně tehdy, až dosáhneme toho, co chceme. Víme opravdu, co chceme? Nebyli bychom poté zklamaní?
Hledání vize našeho života bude věnováno třetí setkání. Budeme se spojovat s naší upřímnou a opravdovou touhou, která nám může ukázat směr.

V semináři budou použité techniky arteterapie, vizualizace, meditace, hudby a pohybu. Vůbec nemusíte umět malovat, protože nezáleží na výsledku, ale na prožitku. Jediné, co potřebujete, je mít upřímnou touhu, něco ve svém životě změnit.

Otevřená skupina, možnost navštívit jeden nebo všechny semináře.

Seminář vede lektorka Ing. Marie Půrová.
Vzhledem k omezenému počtu míst, rezervace na tel.: 777 570 756.

Týden knihoven 2020

V rámci akce Týden knihoven, která se letos uskuteční od 5.10. 2020 do 11.10.2020 si můžete po registraci na serveru palmknihy.cz stáhnout pět vybraných e-knih do vaší čtečky nebo mobilu zdarma. Postupujte podle návodu na plakátu u tohoto příspěvku. Přejeme vám hezké čtení

Týden knihoven

Přednáška: Hubené a tlusté myšlení

17. září 2020 od 18.00 do 19.00 hod.

Praktické návody k tomu, co se návštěvníci Kurzu hubnutí naučí (začátek kurzu: říjen 2020).

Proč tloustneme, jak zhubnout a co s tím udělat.

Přednáší Monika Zajíčková.

Vstup volný.

Seminář: Naše vztahy

19. října 2021 od 18.30 do 21.00 hod.

Jaké prožíváme vztahy v partnerství, v rodině, s kolegy v práci? Jsou naplňující nebo zraňující, posilují nás nebo spíše vyčerpávají. Zaměříme se na to, jak můžeme využít konfliktů a nedorozumění ve vztazích k pochopení sama sebe, k vnitřní svobodě a větší zralosti.

V semináři budou použité techniky arteterapie, vizualizace, meditace, hudbu a pohybu. Budeme malovat, ale vůbec nemusíte umět malovat, protože nezáleží na výsledku, ale na prožitku. Pomůcky budou k dispozici.

Rezervace na telefonu: 777 570 756.
Seminář vede lektorka Ing. Marie Půrová.